Tworzenie i realizacja witryn internetowych
Nasi klienci
Katowice
Dane kontaktowe

PARTYKA ROBERT "BoBsoN"
Porcelanowa 23
40-246 Katowice
Tel. +48 694 459 065


Poradniki dla klientów

Narzędzia Google

Firma Google udostępnia kilka przydatnych narzędzi, które pomagają w zarządzaniu i monitorowaniu strony. Są one bogatym źródłem informacji o naszej stronie internetowej.

Warunkiem koniecznym do skorzystania z usług Google jest posiadanie konta, które można zarejestrować posiadając zwykły adres e-mail. Procedura ta jest bardzo prosta toteż nie powinna przysporzyć żadnych problemów.

Pierwszym narzędziem, o którym warto wspomnieć jest Google Analytics. Są to statystyki ruchu na stronie, czyli mamy informację o tym ile osób, jak długo, na jakich podstronach przebywało. Umożliwia nam to badanie skąd pochodziły wejścia na naszą stronę oraz jeśli miało to miejsce z wyszukiwarki to po wpisaniu jakich słów.

Jesteśmy wstanie stwierdzić, które podstrony na naszym serwisie cieszą się największą uwagą, z których stron użytkownicy najszybciej uciekają (nie znaleźli tego czego szukali?), ile osób powróciło na naszą stronę. Dzięki tym informacjom jesteśmy w stanie wysuwać wnioski co należy poprawić na stronie, które podstrony wzbogacić, rozbudować.

Kolejna przydatna usługa to Narzędzia dla webmasterów. Jest ona podzielona na trzy sekcje.

1) Konfiguracja witryny - możemy dodać link do mapy witryny, określić dostęp robotów Google do poszczególnych części serwisu, ustalić czy nasza strona ma się pojawiać z "www" na początku czy bez w wynikach wyszukiwania.

2) Twoja witryna w sieci - znajdziemy tutaj zapytania powodujące najczęściej wyszukanie naszej strony, jakie strony mają linki do naszej strony, jak wygląda rozkład linków wewnętrznych w serwisie.

3) Diagnostyka - informacja o tym czy roboty Google miały jakieś problemy przy indeksacji naszej strony, sugestie odnośnie budowy tytułów, słów kluczowych i opisów strony, a także dane jak często robot gości na naszej stronie i ile podstron indeksuje.

Wszystkie te narzędzie instalujemy za darmo na życzenie klienta, toteż tym bardziej namawiamy do skorzystania.

Czytaj także:

Pozycjonowanie wewnętrzne

Dodaj stronę do wyszukiwarek